Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!

3 "Г"

Не проста ў словы я гуляю -
Дата: 18 сентября в 15:50, Обновлено 14 ноября в 15:08
Автор: Якименко И. В.
Адкрыццё першых класаў з беларускай мовай навучання- на роднай мове размаўляю. 2 "Г" клас Навiны

Упраўленне адукацыі, спорту і турызму Магілёўскага гарвыканкама даводзіць да ведама зацікаўленых, што ў 2017/2018 навучальным годзе (пры наяўнасці заяў законных прадстаўнікоў дзяцей) плануецца адкрыццё першых класаў з беларускай мовай навучання на базе дзяржаўных устаноў адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва» (вул. Першамайская, 24), «Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва» (вул. Габраўская, 16).

Акрамя таго, у наступным навучальным годзе працягне працаваць другі клас з беларускай мовай навучання на базе дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва» (вул. Габраўская, 16), 8 клас з беларускай мовай навучання — на базе дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва» (вул. Першамайская, 24).

Па пытаннях навучання дзяцей у гэтых класах трэба звяртацца па тэлефонах
22-12-64, 31-07-85 («Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва»);
24-52-29, 24-50-15, 24-52-61 («Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва»).

28 мая дзяўчынкі 2 “Г” беларускамоўнага класа наведалі цікавейшы музей у Магілёве “Музей гісторыі пажарнай службы”. Шмат цікавага даведаліся ад экскурсавода Ірыны Васільеўны пра стварэнне пажарнай службы ў нашым горадзе, пра былое і сучаснае жыццё працаўнікоў пажарнай службы. Вялікую зацікаўленасць у дзяўчынак выклікалі незвычайныя экспанаты музея. Дзецям яшчэ раз напомнілі пра бяспечныя паводзіны падчас летніх канікул.

Ціханоўская Л.П., класны кіраўнік 2 “Г” класа.

.

У сярэдняй школе № 34 некалькі дзён праводзіўся конкурс даследчых работ “На виду у всех”. Маленькія вучаніцы беларускамоўнага 2 “Г” класа прынялі ўдзел. Яны прэзентавалі работу “Выкарыстанне слова “хлеб” у прымаўках і прыказках пры вывучэнні беларускай літаратуры ў 1-4 класах”.
Дзяўчынкі разам з настаўніцай Ціханоўскай Лідзіяй Пятроўнай склалі зборнік прыказак і прымавак пра хлеб, з іх 12 аўтарскіх (самі склалі), 55 знайшлі ў розных бібіліятэках горада і Нацыянальнай бібліятэцы нашай рэспублікі. Гэтыя зборнічкі падаравалі кожнаму класу пачатковай школы. Праца была патрэбная, таму і журы ўзнагародзіла дыпломам 3 ступені. Віншуем дзяўчынак нашай школы.
Ціханоўская Л.П., настаўнік 2 “Г” класа.

Віктарына «Чырвоная кніга Рэспублікі Беларусь»
прайшла ў 2 Г класе ў беларускамоўны чацвер, “Дзень роднай мовы”.

Першага верасня 2016 года ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярдняя школа №34 г. Магілёва” быў адкрыты другі па ліку ў горадзе першы клас з беларускай мовай навучання.

У чацвер у 2 “Г” класе прайшло мерапрыемства, прысвечанае беларускім казкам.

21 лютага – Дзень роднай мовы!
У бібліятэцы імя К.Маркса, у цэнтры горада Магілёва, прайшоў Беларускі дзень, прымеркаваны да Дня роднай мовы!

Сёння ў 2 “Г” класе прайшло пазакласнае мерапрыемства “Завочнае падарожжа “Наша Радзіма Беларусь”

Фотографий пока нет